Çin 20’den Fazla Maden Firmasını Cezalandırdı

Çin’in İç Moğolistan bölgesi, bitcoin madencileri için başlıca tercih edilen noktadır.Enerji ucuz ve bol, bu nedenle potansiyel olarak yeni madeni paralar için çıkarma işleminin bir parçası olmak istiyorsanız, muhtemelen bunu yapacağınız ilk yer burasıdır.

Çin Harekete Geçiyor

Ancak, bu bölgede iş yapmak için gelirseniz, başvuru formunuzda yalan söylemediğinizden emin olun ve kim olduğunuz ve neyi başarmak istediğiniz konusunda her zaman net olun.Tüm zamanların en büyük Bitcoin madencilik havuzu olan Ebang, China Telecom ve Bitmain de dahil olmak üzere yaklaşık 21 madencilik çiftliği , İç Moğolistan bölgesinde iş yaparken kimlikleri ve niyetleri konusunda potansiyel olarak belirsiz oldukları için cezalandırıldı.

Görünüşe göre bu şirketler, bitcoin veya kripto madenciliği şirketleri için başka türlü mevcut olmayan ek enerji faydalarını elde etmenin bir yolu olarak kendilerini büyük veri şirketleri veya bulut bilişim firmaları olarak göstermeye çalıştılar. Bu taktik, o zamandan beri geri tepti, çünkü sadece bölgenin bilindiği daha ucuz elektrik maliyetlerine erişemiyorlar, aynı zamanda faaliyetlerine devam etmek istiyorlarsa daha yüksek faturalar ödemeleri gerekiyor.

Çok Daha Fazla Ödeme Yapacaklar

Sonunda, bu şirketlerin başka seçenekleri aramaya başlaması muhtemeldir, bu da Çin’in bazı oldukça büyük firmalardan işlerini kaçırabileceği anlamına gelir. Yine de, eski F2Pool yöneticisi olan Thomas Heller, Çin’in madencilik ekonomisi üzerindeki etkisinin ne kadar zor olacağı belirsiz. Diyor ki:

İç Moğolistan’da ve Siçuan ve Sincan gibi Çin’in diğer bölgelerinde kömürle çalışan çok sayıda büyük madencilik çiftliği var.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir