FED Başkanı Powell’ın Jackson Hole Konuşması Doların Kaderini Belirleyecek

Federal Reserve başkanı olan Jerome Powell, Perşembe günü yapılacak olan ulusal konuşma sonrası doların kaderi belirlenebilir.

Konuşma öncesi altın ve kripto para dünyası düşüşe geçmiş durumda, yapılacak konuşma sonrası piyasaların ne tür bir tepki vereceği henüz bilinmiyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle Amerika’nın ulusal borcunun 22 trilyon doları aşması sebebiyle Trump, faizlerin çok yüksek olması sebebiyle suçu Federal Reserve başkanına atmıştı.

Amerika’nın önde gelen ekonomistleri tarafından “Eskiye göre çok şey değişti, Amerikan dolarının gelecekte Dünya’nın reserve para birimi olmaması tehlikesi var.Bir yıl önceye göre çok daha kötü durumdayız.” gibi söylemler paylaşılmakta.

Abd yetkilileri muhtemelen geri ödemeyi umduklarından çok daha fazla borç aldılar.Dolayısıyla tek seçenek kemer sıkma yöntemi malesef.

Bu gibi söylemler sonrası herkesin gözü yapılacak olan konuşmada ve bazı ekonomistler de kripto paraların önünün açılacağı ve konuşma sonrası daha da değerleneceği söylenmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir