‘Şüphesiz’ Bitcoin Yakında İnternet Destekli Bir Ekonomiye Hakim Olacak

Sektör içerisinden bir kişi , bitcoin (BTC) tarafından bir arada tutulan internet odaklı bir ekonomi , “önümüzdeki 20 ila 30 yıl içinde neredeyse hiç şüphesiz” yüzeye çıkacak “BTC tabanlı bir ekonomik sistem” ile yolda.

İddialar, Real Ventures’ın eski portföy hizmetleri başkanı olan Knox’un kurucusu Thibaud Marechal tarafından ortaya atıldı, medya kuruluşu Bitcoin Magazine için bir fikir yazısında yapıldı.

Marechal, “Bitcoin yerli şirketlerinin yeni bir internet parasal katmanı için muazzam ekonomik yukarı yan potansiyel yarattığını” ve önümüzdeki yirmi otuz yıl boyunca merkezinde BTC ile “bir ekonomik sistem inşa etmek” için çalışacağını iddia etti.

Bitcoin ağının üzerine inşa edilmiş olan bir katmanın – Lightning Network protokolü (LNP) – blok zincirinin yeni enkarnasyonuna evriminde ayrılmaz bir rol oynamak için orijinal Bitcoin protokolü (BP) ile birleşeceğini belirtti. İnternetin para birimi.

“Bitcoin, internetin yerel parasal katmanına doğru büyüyor. LNP / BP olarak adlandırılan bir kamu ağ protokolleri paketi olarak işlev gören bitcoin, inkar edilemez derecede kıt değer birimlerine sahiptir. Saklanabilir, taşınabilir ve ölçülebilir değerlerden oluşan bir ağdır.”

“Bitcoin, sermaye değişimini özgürleştiriyor, herkesin katılabileceği açık, adil ve sosyal pazarlar yaratıyor. Yalnızca Bitcoin’in temel katmanına ve / veya Lightning’e dayanan yeni şirketler, egemen kişilerin eski bankacılık sisteminden vazgeçmesini daha güvenli ve daha kolay hale getiriyor. […] Bitcoin yerel şirketleri, eski bankacılık sisteminden Bitcoin’e sermaye akışını mümkün kılıyor. “

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir