Yearn.finance (YFI) Tüm Zamanların En Yüksek Fiyatına Yükseldi

Ethereum merkezi olmayan finans alanındaki en sıcak kripto varlıklarından biri olan Yearn.finance (YFI), geçtiğimiz gün aşırı bir fiyat performansı gördü. Varlık, Coin Market Cap’tan alınan verilere göre son 24 saatte yaklaşık% 30 değer kazandı.Bu, Bitcoin’in% 1’lik kazancının ve Ethereum’un% 1,7’sinin yükselişinin bir üstünlüğüdür.

TradingView.com’dan YFI’nin son 10 gün içindeki fiyat hareketinin grafiği

YFI‘deki ralli ile ilgili özellikle dikkate değer olan şey, sadece bir ay önce başlatılmış olması. Ayrıca, lansmanda yaratıcı Andre Cronje, kripto para biriminin kelimenin tam anlamıyla “sıfır değeri” olduğunu iddia etti.

YFI’nin Devam Eden Yükselişinin Arkasında Ne Var?

YFI’nin devam eden yükseliş hareketinin arkasındaki önemli eğilim, başka bir lider DeFi platformu olan Aave’de listelenmesi. Aave, kullanıcıların Ethereum’a dayalı kripto para birimlerini ödünç vermesine ve ödünç almasına izin veren bir para piyasası protokolüdür.
Aave listeyi 28 Ağustos’ta duyurdu. Bu liste, YFI’ye bazı pozitif fiyat baskısı sağlamalıdır, çünkü bu, sahiplerin artık YFI’larından daha fazla getiri elde edebileceği anlamına gelir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir